Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2022 -
Ξάστερος ουρανός

6 °C

Σήμερα, 20. Ιανουαρίου 2022

ΕΟΔΥ: Που θα γίνουν δωρεάν rapid test την Πέμπτη 2 Δεκεμβρίου



Τα σημεία δωρεάν ελέγxου Covid-19 από τον ΕΟΔΥ, την Πέμπτη 2 Δεκεμβρίου, είναι τα εξής:
Δ. Καισαριανής, Πλατεία Καισαριανής, 09:00-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Βασιλ. Όλγας 8, κλειστό γυμναστήριο “Σπύρος Λούης” (09:30-15:00)
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00
Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκευής 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημοτικά Καταστήματα, γραφεία Ερυθρού Σταυρού, έναντι της πλατείας Δημαρχείου, Στάση Μετρό “Περιστέρι”, 12:00-18:00
Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ, Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
Λ.Φ. Αγ. Παύλου, Μαμούρη 22 & Δύμης, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κολοκυνθούς, Αίμονος 9, Άστρους, 09:00-13:00
Λ.Φ. Μεταξουργείου, Μ. Αλεξάνδρου 37, 09:00-13:00
Λ.Φ. Γκράβας, Ταϋγέτου 62, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κ. Πατησίων, Αρκολέων 12, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κυψέλης, Σκύρου & Καυκάσου, 09:00-13:00
Λ.Φ. Παγκρατίου, Πρατίνου 12, 09:00-13:00
Λ.Φ. Πανόρμου, Πανόρμου & Βαθέος 25, 09:00-13:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 12:00-19:00.
Δ. Πυλαίας, δημοτικό κατάστημα Χορτιάτη, Μαρτύρων 2ας Σεπτεμβρίου 102, 09:30 – 15:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 12:30-18:00.
Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 12:00-18:00
Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
Δ. Νεάπολης- Συκεών, δημαρχείο Συκεών, Ι. Μιχαήλ 1, 09:30-15:00
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 10:00 -14:00
Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 08:30 -10:30
Αιτωλοακαρνανία,Αμφιλοχία, Αίθουσα Τρομπούκη, 12:00 – 15:00
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Μεσολόγγι, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό κτίριο,Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος 09:00-14:00
Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου, 09:00- 17:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
Αρκαδία, Λεωνίδιο (παλαιό Δημαρχείο), 9:30-12:30
Αρκαδία, Τυρός (πλατεία), 13:00-15:00
Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας (ISO BOX), 09:00-15:00
Άρτα, Κιρκιζάτες Άρτας (κοινοτικό γραφείο), 09:30-12:00
Άρτα, Άγιος Σπυρίδωνας (κοινοτικό γραφείο), 12:30-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
Αχαΐα, Πάτρα, πλησίον Ιερού Ναού Αγίας Σοφίας, Αγίας Σοφίας 10, 09:00-14:30
Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, Δημοκρατίας 1, 09:00-16:00
Βοιωτία, Κ.Υ. Θήβας, Κάδμου 47, 09:00- 15:00
Βοιωτία, Παλιό δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30- 13:45
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Δημαρχείο Δεσκάτης, 09:30-11:30
Γρεβενά, Κεντρική Πλατεία Καρπερού, 12:30-13:30
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Δράμα, Κοινότητα Κυριών, 09:00- 13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο, Δήμητρας 19, 09:00-15:00
Έβρος, κοινότητα Αγριάνης, 10:00-12:00
Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145, 12:30-14:30
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
Έβρος, κοινοτικό κατάστημα , Ρίζια Έβρου, 12:00-14:00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00
Εύβοια, , Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, 09:00-15:00
Εύβοια,Ψαχνά Ευβοίας, ΚΑΠΗ ΨΑΧΝΩΝ , 10:00 – 12:00
Ευρυτανία, Καρπενήσι ΚΑΠΗ 8:30-13:00
Ζάκυνθος, KY Πρώην ΙΚΑ,09:00-15:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-:17:00
Ηλεία, Τραγανό, Δημαρχείο Τραγανού, 09:30-14:30
Ηλεία, Καλλίκωμο, Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων, 09:00-11:30
Ηλεία, Βρίνα, Κοινοτικό Γραφείο Βρίνα, 12:00-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25. 09:00 -15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, Κοινότητα Μελίκης, 09:00 – 15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Μελέσες, Δ. Αρχανών-Αστερουσίων, 08:30-09:30
Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00
Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00
Ηράκλειο, Χουμέρι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00
Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Ίνι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00
Θάσος, Κ.Υ Πρίνου, 08:00-14:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Πλαταριάς, 10:00-14:00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
Ικαρία, Κ.Υ. Ευδήλου, 09:00-16:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, 11:00 – 14:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 12:00 – 14:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας ( Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου,08:00-14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Δήμου Σοφάδων,08:00-11:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30
Καρδίτσα, Τ.Κ. Πασχαλίτσας Δήμου Σοφάδων, Πρώην Δημοτικό Σχολείο Πασχαλίτσας, 12:00-14:00
Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μαντζάρου 5, 09.00-14.30
Κέρκυρα, Κέντρο Υγείας Λευκίμμης , Λευκίμμη, 09:30-14:30
Κέρκυρα, Πολιτιστικό Κέντρο Βελονάδων, Βελονάδες, 09:30-14:30
Κεφαλληνία, Κοινότητα Πάστρας (Σχολεία), 10:00-15:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Εύζωνοι, Αγροτικό Ιατρείο, 11:00-12:30
Κιλκίς, Μικρόδασος, Αγροτικό Ιατρείο, 13:00-14:30
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:15
Κοζάνη, Πλατεία Νίκης, 10:00 – 13:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ. Γεννηματά 2, 09:30-13:30
Κόρινθος, πολυιατρείο Καλλιάνων, Καλλιάνοι Κορινθίας, 10:00-12:00
Κως, Οδός Υγείας, Κανάρη 3, 08:15- 15:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:00- 15:00
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 9:00- 15:00
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-15:30
Λάρισα,Τύρναβος / Είσοδος Δημαρχείου 8:00-12:00
Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ, 12:30-15:30
Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία / Αγχιάλου 4, 8:00-15:30
Λάρισα, Νίκαια, Δημαρχείο 9:00-12:00
Λάρισα, Μακρυχώρι, 9:00-12:0
Λάρισα, Γιάννουλη ΚΑΠΗ, 8:00-15:30
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείου Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημοτική αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανίου, 10:00-14:00
Λέσβος, Κ.Υ. Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, Λουτρά, 10:00- 14:00
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
Λευκάδα, Μαρίνα Λευκάδας, Ανατολική Παραλία, 11:00-12:00
Λήμνος, Μύρινα, παλιό θυρωρείο Γ.Ν. Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45-14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:00-16:00
Μαγνησία, Περιφερειακή Ενότητα Μαγνησίας, Ιωλκού & Αναλήψεως, 08:00-14:00
Μαγνησία, Υπεραστικό ΚΤΕΛ Βόλου 08:00-14:00
Μαγνησία, Παραλία Βόλου, έναντι Πανεπιστημίου 08:00-14:00
Μαγνησία, Τσαγκαράδα, Διασταύρωση Αγ. Παρασκευής 09:00-11:00
Μαγνησία, Ζαγορά, Δημαρχείο Ζαγοράς 11:30-13:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 19:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Παζάρι Αγίας Τριάδος, 08:30 – 14:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αντικάλαμος, Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, 09:30- 15:00
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30
Νάξος, Ιατρείο Χαλκι, 8:00-10:00
Νάξος.Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 11:00-15:00
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
Ξάνθη, Κεσσάνη, Περιφερειακό Ιατρείο, 10:00-13:00
Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-15:00
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-16:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών, 09:00 – 14:30
Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πιερία , Πλατεία Ελευθερίας , 10:00-14:00
Πρέβεζα,Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00
Πρέβεζα, Δημαρχείο Φιλιππιάδας, Φιλιππιάδα, 09:00-11:00
Πρέβεζα, Δημαρχείο Λούρου, Λούρος, 11:30-13:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου,Ηγουμένου Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη, 09:00-14:00
Ρόδος, Πλατεία Ηρώων Αρχαγγέλου, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00
Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:15-14:00
Σάμος, Πνευματικό Κέντρο Μυτιληνιών, 09:00-13:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου 08:00-14:30
Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 09:00- 15:00
Τήνος, Κ.Υ. Τήνου, 09:00- 17:00
Τρίκαλα, Ε΄ Καπή, 10:00-15:30
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
Τρίκαλα, Πλατεία Οιχαλίας, 08:00-10:00
Τρίκαλα, Πλατεία Πετρωτού,Φαρκαδόνα, 10:30-11:30
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου-Δημαρχείο Αταλάντης, Δήμος Λοκρών, 09:30-11:30
Φθιώτιδα, Δημοτικό Κατάστημα Τραγανας, Δήμος Λοκρών, 12:00-14:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
Φλώρινα, Αμύνταιο, Πλατεία Δ.Μάκρη 36 08:00 – 13:30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας 8:00-14:00
Φωκίδα, Κυριακοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο Ιτέας 9:00-13:00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Νέα Καλλικράτεια, Πλησίον Δημαρχείου, 09:00 – 15:00
Χαλκιδική, Κασσάνδρα, Κέντρο Υγείας Κασσάνδρας 09:00 – 15:00
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30-16:30
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 09:00-15:00