Η ανάρτηση της Μαρίας Σάκκαρη με τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη ανήμερα Πρωτοχρονιάς – I love you

Το 2024 ήρθε και ο έρωτας της Μαρίας Σάκκαρη με τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη καλά κρατεί. Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια και ο γιος του πρωθυπουργού είναι ζευγάρι εδώ και περίπου τρία χρόνια.

Ανήμερα της Πρωτοχρονιάς, η 28χρονη αθλήτρια μοιράστηκε με τους διαδικτυακούς της φίλους μια κοινή φωτογραφία με τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη, όπου ποζάρουν χαμογελαστοί μαζί.

Ολυμπιακοί Αγώνες: Εκτός ημιτελικών έμειναν Σ.Τσιτσιπάς και Μ.Σάκκαρη

Το ελληνικό δίδυμο τα έδωσε όλα όμως η πιο έμπειρη ομάδα της Αυστραλίας πήρε τη νίκη με 2-1 σετ και την πρόκριση στα ημιτελικά.

Σάκκαρη για Τσιτσιπά: Μου κάνει τη ζωή εύκολη ο Στέφανος

Ο αγώνας με τον Καναδά μόλις έχει τελειώσει και οι δύο κορυφαίοι Έλληνες τενίστες βγήκαν με χαμόγελο από το γήπεδο.

Χωρίς εθνόσημο αγωνίστηκαν Μ.Σάκκαρη και Σ.Τσιτσιπάς

Αίσθηση προκάλεσε η προσπάθεια της Μαρίας Σάκκαρη κόντρα στη Ν.Στογιάνοβιτς, αφού η Ελληνίδα τενίστρια αγωνίστηκε χωρίς το εθνόσημο.

Στους «4» του Σαν Χοσέ η Σάκκαρη

Τη μεγαλύτερη ανατροπή της καριέρας της πέτυχε η Μαρία Σάκκαρη τα ξημερώματα του Σαββάτου στο τουρνουά του Σαν Χοσέ στην Καλιφόρνια.

Η σπουδαία τενίστρια (Νο30) αν και έχασε με 6-1 το 1ο σετ από την Ελίνα Σβιτολίνα, πάλεψε σαν... λιοντάρι, έσβησε τέσσερα ματς πόιντ στο 2ο και στο 2-5 ισοφάρισε σε 1-1 (7-6(3), και κέρδισε το παιχνίδι στο 3ο σετ με 6-3 και μαζί την πρόκριση στους «4».

Σάκκαρη: Στα προημιτελικά του τουρνουά του Νότιγχαμ

Η Μαρία Σάκκαρη συνεχίσει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις της στο χορτάρινο τουρνουά του Νότιγχαμ, παρότι δεν έχει παίξει ακόμα σε χορτάρι!
Ο καιρός δεν είναι σύμμαχος του τουρνουά. Η βροχή στη βρετανική πόλη πέφτει ασταμάτητα και για τέταρτη σερί μέρα οι αγώνες διεξάγονται σε indoor σκληρή επιφάνεια.