Σάββατο 20 Απριλίου 2024 -

μπερνλι

Έκανε τη μισή δουλειά ο Ολυμπιακός, 3-1 την Μπέρνλι

Ο Ολυμπιακός πέτυχε το στόχο του, που ήταν η νίκη (3-1), πήρε ένα καλό αποτέλεσμα απέναντι στην έβδομη ομάδα της περυσινής Premier League, Μπέρνλι και θα παίξει την ερχόμενη Πέμπτη στην Αγγλία για την πρόκριση στα πλέι οφ του Europa League.

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση θέλει να κάνει ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται, στις 21:00, στο «Γ. Καραϊσκάκης», τη Μπέρνλι στον πρώτο αγώνα, για τα play off του Europa League. Στόχος του είναι η νίκη, που θα ανοίξει τον δρόμο για τους ομίλους. Στην προηγούμενη φάση, απέκλεισε εύκολα, με 2 νίκες, τη Λουκέρνη (4-0 εντός έδρας και 3-1 εκτός).

Με Νάτχο, Γκιγιέρμε και Κούκα ο Ολυμπιακός κόντρα στη Μπέρνλι

Ο Πέδρο Μαρτίνς επέλεξε 21 ποδοσφαιριστές στην αποστολή για τον αγώνα με την Μπέρνλι στο γήπεδο Καραϊσκάκη, για τα πλέι οφ του Europa League.

Ανάμεσά τους βρίσκονται και οι τρεις νεοαποκτηθέντες Νάτχο, Γκιγιέρμε και Κούκα.

Ολυμπιακός: Ανάρπαστα έγιναν 7.000 εισιτήρια για τον αγώνα με την Μπέρνλι

Ξεσηκωμός επικρατεί στις τάξεις των οπαδών του Ολυμπιακού ενόψει του πρώτου παιχνιδιού με την Μπέρνλι (23/08), για τα πλέι οφ του Europa League.

Επόμενος αντίπαλος του Ολυμπιακού η Μπέρνλι

H Μπέρνλι θα είναι αντίπαλος του Ολυμπιακού στα play off του Europa League.

Έστω κι αν χρειάστηκαν την παράταση, αφού το εντός έδρας ματς με την Μπασακσεχίρ στην κανονική διάρκεια έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0 είχε λήξει και το ματς στην Τουρκία), οι Άγγλοι πήραν την πρόκριση με το τέρμα του Τζακ Κορκ στο 97ο λεπτό.

Μαρτίνς: Θα αντιμετωπίσουμε υψηλότερου επιπέδου ομάδες αλλά θα είμαστε πανέτοιμοι

Ευχαριστημένος από την απόδοση της ομάδας του και την πρόκριση με δύο νίκες εμφανίστηκε ο Πέδρο Μαρτίνς, στη συνέντευξη Τύπου μετά τον αγώνα με τη Λουκέρνη.