Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024 -

ΤΕΝΝΙΣ

Ρ.Ναδάλ: Μετά από έναν χρόνο απουσίας επιστρέφει στην ενεργό δράση

Ο Ισπανός τενίστας, Ράφα Ναδάλ, ανακοίνωσε πως θα επιστρέψει στην ενεργό δράση, μετά από έναν χρόνο απουσίας, στο τουρνουά του Μπρισμπέιν στις 31 Δεκεμβρίου.

Φυσικά θα είναι στις επάλξεις και για το πρώτο μεγάλο ραντεβού της χρονιάς, το Αυστραλιανό Open (14-28 Ιανουαρίου).

Τσιτσιπάς: Το απίστευτο ποσό που κέρδισε για 17 λεπτά αγώνα κόντρα στον Ρούνε στο ATP Finals

Μόλις στο 3ο γκέιμ του αγώνα του με τον Ρούνε στο ATP Finals στο Τορίνο, αποχώρησε ο Σ.Τσιτσιπάς, καθώς παρουσίασε πρόβλημα στη μέση, ενώ οι Ιταλοί πλήρωσαν πανάκριβο εισιτήρια για να δουν το παιχνίδι.

Σ.Τσιτσιπάς: Εγκατέλειψε τον αγώνα με τον Χ.Ρούνε στο πρώτο σετ

Αναγκάστηκε να εγκαταλείψει την αναμέτρηση με τον Χόλγκε Ρούνε, ο Στέφανος Τσιτσιπάς, μόλις στο τρίτο game του αγώνα του στα ATP Finals, λόγω τραυματισμού.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς εγκατέλειψε το ματς με τον Χόλγκερ Ρούνε για τα ATP Finals, ανακοινώνοντας πως δεν μπορεί να ολοκληρώσει τον αγώνα του.

US Open: Μεγάλη πρόκριση για την Γραμματικοπούλου στο κυρίως ταμπλό

Με τρεις αθλητές θα εκπροσωπηθεί η Ελλάδα στο κυρίως ταμπλό ενός Grand Slam και συγκεκριμένα του US Open 2021.

Σινσινάτι Οπεν: Δεν τα κατάφερε ο Στέφανος Τσιτσιπάς - Ηττήθηκε από τον Ζβέρεφ

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς λύγισε από τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ στο τάι μπρέικ του τρίτου σετ 2-1 (6-4, 3-6, 7-6) και έμεινε εκτός τελικού στο Σινσινάτι Οπεν.

Εκεί ο Ζβέρεφ θα αντιμετωπίσει τον Αντρέι Ρούμπλεφ.

Σινσινάτι Όπεν: Στα ημιτελικά ο Στέφανος Τσιτσιπάς - Επικράτησε με 2-1 σετ επί του Αλιασίμ

O Στέφανος Τσιτσιπάς έχοντας εξαιρετικά διαστήματα, πέρασε το εμπόδιο του Αλιασίμ (Νο.17) επικράτησε 2-1 σετ (6-2, 5-7, 6-1) σε 2 ώρες και 12 λεπτά και βρέθηκε στον ένατο φετινό του ημιτελικό.

Τα ξημερώματα της Κυριακής (22/8 - 01.00) ο Έλληνας τενίστας θα αντιμετωπίσει στους «4» του Σινσινάτι Όπεν τον Σάσα Ζβέρεφ που νίκησε με 2-0 σετ (6-1,6-3) τον Κάσπερ Ρουντ.