Σάββατο 20 Απριλίου 2024 -

πρόκριση

Ολυμπιακοί Αγώνες: Προκρίθηκε στους «8» η Εθνική ομάδα πόλο ανδρών

Συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία της στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο η Εθνική ομάδα πόλο των ανδρών.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, μετά τη νίκη επί της Ουγγαρίας και την ισοπαλία με την παγκόσμια πρωταθλήτρια Ιταλία, επικράτησε της Ιαπωνίας με 10-9 και βρίσκεται στην πρώτη θέση του Α' Ομίλου, μαζί με τους Ιταλούς.

Προκρίθηκε ο Τσιτσιπάς! Νίκησε «εκτός έδρας» τον Πολ

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Τόμι Πολ και να προκριθεί στον τρίτο γύρο του City Open 2019.

Ο Έλληνας πρωταθλητής νίκησε τον Αμερικανό τενίστα με 2-0 σετ, παρότι αγωνιζόταν «εκτός έδρας». Ο Τσιτσιπάς ήρε το πρώτο σετ (6-3) κινδύνευσε όμως με άμεση ισοφάρισε όταν βρέθηκε να κυνηγά τον αντίπαλό του (3-5) στο δικό του σερβίς στο δεύτερο σετ.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε στα προημιτελικά του Mutua Madrid Open

Τεράστια νίκη και πρόκριση στους «8» για τη Σάκκαρη (βίντεο)

Την εντυπωσιακή της πορεία στο τουρνουά που διεξάγεται στο Τσάρλεστον των ΗΠΑ συνεχίζει η Μαρία Σάκκαρη.

Απίστευτο!! Πρόκριση του ΠΑΟΚ στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας

Αδιανόητα πράγματα στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ να παίρνει την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Με πέναλτι στα τελευταία λεπτά της παράτασης ο δικέφαλος του Βορρά κέρδισε με 4-2 και πέρασε στην επόμενη φάση. Έξαλλοι οι παίκτες του Πανιωνίου, αρνήθηκαν να κάνουν σέντρα μετά το νικητήριο γκολ.

Πρόκριση Τσιτσιπά στα ημιτελικά στη Μασσαλία

Πρόκριση στα ημιτελικά του τουρνουά της Μασσαλίας για τον Στέφανο Τσιτσιπά.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε με 6-4, 6-3 τον 33χρονο Ουκρανό Σεργκέι Στακόφσκι και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Open 13 της Μασσαλίας!