Παρασκευή 19 Απριλίου 2024 -

μπετις

Η συγκινητική χειρονομία οπαδών της Μπέτις για τα φτωχά παιδιά

Η Μπέτις υποδέχθηκε την Έιμπαρ για την τελευταία αγωνιστική του 2018 στην Ισπανία και οι οπαδοί των γηπεδούχων βρήκαν την ευκαιρία να κάνουν το δώρο τους σε κάποια παιδιά που δεν έχουν τη δυνατότητα να αγοράζουν παιχνίδια.

Ο Σα κορυφαίος Πορτογάλος στο Europa

Ξένο ΜΜΕ κατέταξε τον Ζοσέ Σα στην πρώτη θέση ανάμεσα στους Πορτογάλους παίκτες του Europa League μετά την τρομερή εμφάνισή του κόντρα στην ομάδα της Μπέτις και τις καίριες επεμβάσεις του.

«Πέταξε» για Ισπανία ο Ολυμπιακός

Η αποστολή του Ολυμπιακού πέταξε για τη Σεβίλλη εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Πέμπτη την Μπέτις για την 5η αγωνιστική του Europa League.

Οι «ερυθρόλευκοι» αναχώρησαν για την Ισπανία, όπου θα δώσουν ένα κρίσιμο παιχνίδι για την πορεία τους στην ευρωπαϊκή διοργάνωση, απέναντι στους φορμαρισμένους Ανδαλουσιανούς.

Ισπανία: Ομάδα – όνειρο η «Μπάρτσα», 5-0 την Μπέτις

Η Μπέτις κρατούσε την Μπαρτσελόνα στο «μηδέν» ως το 59ο λεπτό, αλλά ένα δεκάλεπτο ξέσπασμα των «μπλαουγκράνα» διέλυσε τους «βερδιμπλάνκος», που υπέστησαν βαριά ήττα (0-5) στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν».