Δευτέρα 27 Ιουνίου 2022 -

ΕΟΔΥ: Που θα γίνουν δωρεάν rapid test την Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου



Τα σημεία δωρεάν ελέγxου Covid-19 από τον ΕΟΔΥ, την Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου, είναι τα εξής:

Δ. Αγ. Βαρβάρας, Βενιζέλου & Παπαφλέσσα, 09:00-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Β1 ΚΑΠΗ Βασ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30 -15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00
Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημοτικά Καταστήματα, γραφεία Ερυθρού Σταυρού, έναντι της πλατείας Δημαρχείου, Στάση Μετρό “Περιστέρι”, 12:00-18:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη)12:00-19:00.
Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Ασβεστοχωρίου, Μακεδονομάχων 26, 09:30 – 15:00.
Δ. Καλαμαριάς, δημοτικό θέατρο Ν. Βότσης, Ανατολικής Θράκης 9, 12:30-18:00
Δ. Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Περαίας , Ρωμανού 38, 10:00-15:00
Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Β ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων,Ελευθερίας 55, 09:00-15:00
Δ. Δέλτα, Συνεδριακό κέντρο Σίνδου, Αλ. Παπάγου 7, 09:00-14:30
Δ.Λαγκαδά,Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Λαγκαδά, Πλησίον Δημαρχείου Λαγκαδα, 09:30 – 15:00.
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 08:30 -13:30
Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 11:00 – 13:30
Αιτωλοακαρνανία,ΚΑΠΗ Μεσολογγίου,Μεσολόγγι, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία,Κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Άνδρος, Χώρα Κέντρο Υγείας Άνδρου 09:00-17:00
Άνδρος, Μπατσί Άνδρος (πλησίον ΚΕΠ) 10:00-16:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κρανίδι, 1ο χλμ Κρανιδίου-Ναυπλίου, (δίπλα στο Lidl Κρανιδίου), 10:30-13:30
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας (ISO BOX), 09:00-15:00
Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 09:00-15:00
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:[email protected]:30
Αχαΐα, Πάτρα, Αρκτικό Διαμέρισμα Εργατικές Κατοικίες Νέου Δρόμου, 09:00-14:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
Βοιωτία,Πνευματικό Κέντρο Θήβας,Πινδάρου 112, 09:00-15:00
Βοιωτία,Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς,Καραγιαννοπούλου 1,08:30-13:45
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Δράμα, Κοινότητα Καλαμώνα, 09:00- 13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο, Δήμητρας 19, 09:00-15:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 -16.00
Έβρος, Πλατεία Δασίου Ορεστιάδας, παλιό δασονομείο – επαρχείο, 10:00-13:00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Έβρος, Οικισμός Χώρα, 11:00-14:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ , 08:00 – 14:00
Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου. 09:00 -15:00
Εύβοια, Ψαχνά , ΚΑΠΗ ΨΑΧΝΩΝ, 10:00 – 12:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
Ζάκυνθος, Κέντρο Υγείας, 09:00-15:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο Ζαχάρως, 09:00-12:00
Ηλεία, Νέα Φιγαλεία, Δημαρχείο, 12:30-14:30
Ηλεία, Αρχαία Ολυμπία, Δημαρχείο, 09:00-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Πλατεία Δημαρχείου, Δ. Μαλεβιζίου, 09:00-15:00
Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-14:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 09:00 – 16:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης Καβάλας, 10:00-14:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας, (Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Δήμου Σοφάδων, 10:30-12:30
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09.00-14.30
Κεφαλονιά, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30
Κιλκίς, Βαπτιστή, Πολιτιστικός Σύλλογος, 09:00-11:00
Κιλκίς, Μεταλλικό, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:15
Κοζάνη,Πολιτιστικό Κέντρο Βελβεντού Κοζάνης, 10:00- 12:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κόρινθος, Δημοτικό κτίριο BEAU RIVAGE, Ποσειδώνος και Ήρας 2, Παραλία Λουτρακίου, 09:30-13:30
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία Λάρισας / Μπροστά Στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣE, 08:00-15:30
Λάρισα, Ελασσόνα ΚΑΠΗ, 09:00-15:00
Λάρισα, Στέκι Νεάπολης, Κλεάρχου και Πατέρα 74, 08:00-15:30
Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο Λάρισας, 08:00-15:30
Λάρισα, Μύλος Του Παππά, 08:00-15:30
Λάρισα, Κέντρο Υγείας Γόννων, 09:00-12:00
Λάρισα, Πλατεία Συκουρίου, 12:30-15:00
Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας, Θεοδωρακοπούλου Και Καϊρη, 08:00-15:30
Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
Λήμνος. Κοντια, αγροτικό ιατρείο Κοντια, 08:45-09:30
Λήμνος. Τσιμανδρια, αγροτικό ιατρείο Τσιμανδριων, 09:45-10:30
Λήμνος, Πορτιανου, αγροτικό ιατρείο Πορτιανου, 10:30-11:30
Λήμνος, Πεδινο, αγροτικό ιατρείο Πεδινού, 11:30-12:00
Λήμνος, Νεα Κουταλη, αγροτικό ιατρείο Νέας Κουταλης, 12:00-13:45
Λήμνος, Καλλιθεα, αγροτικό ιατρείο Καλλιθέας, 14:00-14:45
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, 9:30- 16:30
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Μολάων, 9:30- 14:30
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, ISOBOX – Προαύλιος χώρος Κ.Υ Νεάπολης, 10:00-17:00
Λέσβος, KY Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, πίσω πλευρά Δημοτικού Θεάτρου, απέναντι από το πάρκο της Αγίας Ειρήνης, (πλατεία Κωνσταντινουπόλεως), 10:00-14:00
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου , Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:30-15:30
Μαγνησία, Νέα Αγχίαλο, Δημαρχείο Ν. Αγχιάλου 09:00-13:00
Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου 08:00-14:00
Μαγνησία, Περιφερειακή Ενότητα Μαγνησίας Αναλήψεως & Ιωλκού 08:00-14:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 19:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Κεντρική Αγορά, 08:30 – 14:00
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Κέντρο Υγείας. 08:30 -14:30
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 7:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Μάρπησσας, 09:00-11:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 12:00-15:00
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-15:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
Πέλλα, Δημαρχείο Κρύας Βρύσης, Βασιλέως Παύλου 65, 09:00 – 14:30
Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πιερία, Κέντρο Υγείας Αιγινίου, 09:00-15:00
Πρέβεζα,Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00
Πρέβεζα, Δημαρχείο Καναλακίου, Καναλάκι, 09:00-10:30
Πρέβεζα,Παραλία Πάργας, Πάργα, 11:00-13:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ροδόπη, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη, Δημοτικό Κτίριο Βενιζέλου, Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη,Αγροτικό Ιατρείο Ομηρικού, 10:00-13:00
Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Μαριτσών, Μαριτσά, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου 08:00-14:00
Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου 08:15-14:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30
Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας 9:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ. Τήνου 08:00 – 16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού 07:30-15:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας 08:00-10:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, I.N Αγίου Παντελεήμονα (Πνευματικό Κέντρο), Καμμένα Βούρλα, 11:30 – 14:30
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
Φλώρινα, ΚΑΠΗ Φλώρινας, Ταγματάρχου Σωτηρίου 1, 09:00-13:30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Πολύγυρος, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00 – 15:00
Χανιά, Αύλειος Χώρος 2ου Κέντρου Υγείας Χανίων (1η-2η ΤΟΜΥ), 08:30-16:30
Χανιά, Δημαρχείο Κισσάμου, 10:00-14:00
Χανιά, Αίθουσα Πολιτιστικού Συλλόγου Βρυσών, 09:00-10:00
Χανιά, Δημοτικό Κατάστημα Βάμου, 10:30-11:30
Χανιά, Αίθουσα Πολιτιστικού Συλλόγου Φρέ, 12:00-13:00
Χίος,Πλατεία Βουνακίου 09:00-14:30