Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024 -

Το έπος του Αντετοκούνμπο: MVP και στο All Star Game με 16/16 σουτ

Ακόμα μία σπουδαία ατομική διάκριση για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος έγραψε ιστορία στο All Star Game, καθώς αναδείχτηκε MVP χωρίς μάλιστα να χάσει σουτ!

Ο Greek Freak τα έβαζε από παντού και με κάθε τρόπο και τελείωσε το ματς με 35 πόντους και έκανε ρεκόρ με 16/16 σουτ, ενώ είχε 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Ένα έπος για τον Γιάννη που το χάρηκε με την ψυχή του και αναδείχθηκε MVP.

Ο Γιάννης ξεκίνησε εντυπωσιακά το ματς με 11 πόντους και εντυπωσιακά καρφώματα, ενώ ο Κάρι δεν σταμάτησε να βομβαρδίζει από μακριά. Η Team LeBron έκλεισε την πρώτη περίοδο στο +1 (40-39).

Ο Έλληνας συνέχισε σε απίστευτη κατάσταση και στο 2ο δωδεκάλεπτο και έκλεισε το ημίχρονο με 11/11 σουτ, ενώ συνολικά είχε μετά το τέλος του ματς 16/16 σε ένα πραγματικά μοναδικό επίτευγμα και συνολικά 35 πόντους και 7 ριμπάουντ στη νίκη της ομάδας του ΛεΜπρόν με 170-150 απέναντι σε εκείνη του Ντουράντ.